به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز شهردار و اعضای شورای شهر شهرداری شهر جدید هشتگرد از کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوجبلاغ بازدید نمودند.

در این بازدید که با هدف ترویج فرهنگ مهارت آموزی صورت پذیرفت رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوجبلاغ  ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد را همراهی می نمود.

اصغر آقائی شهردار شهر جدید هشتگرد در این بازدید با بیان اینکه ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی ، کار و کار آفرینی برای دست یابی به فرصت های شغلی پایدار بسیار حائز اهمیت می باشد گفت : بی تردید تکلیف دانش با مهارت و خلاقیت برای جوانان زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توأم با کارآفرینی تأثیر مهمی در رشد و توسعه اقتصاد و توانمند سازی منابع انسانی دارد .

آقائی اظهار داشت: در هر کشوری، جوانان به عنوان مهمترین سرمایه انسانی آن کشور هستند که اگر از ظرفیت آنان به طور مطلوب و صحیح استفاده نشود به تهدیدی بزرگ تبدیل می شوند که این امر لزوم کسب مهارت جهت ایجاد اشتغال را دو چندان می کند.

وی  تصریح کرد : حمایت از کسب و کارهای خانگی مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی راهکاری است که علاوه بر رونق تولید و اشتغالزایی برای افراد، پیامدهای مثبت اجتماعی به همراه دارد و باعث کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های مختلف خواهد شد.

گفتنی است در ابتدابی این بازدید ناصر محمدی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوجبلاغ ضمن خوش آمدگویی به ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای در استان و شهرستان پرداخت و رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای را مهارت آموزی و ارتقاء مهارت دانست.

محمدی افزود یکی از راهبردهای پنجگانه نقشه راه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای توسعه تعاملات می باشد که با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان و شهرستان ، با برخی از دستگاه ها وصنایع تفاهمنامه آموزشی منعقد شده که با هم افزایی بین دستگاه ها می توان در هر زمینه ای  به نتایج مطلوب تر رسید.

شایان ذکر است مرکز آموزش فنی و حرفه ای ۹ دی شهرستان ساوجبلاغ دارای ۱۲ کارگاه آموزشی ویژه خانم ها(خیاطی و چرم،گلهای آپارتمانی و ..) و آقایان(الکترونیک،برق صنعتی،تراشکاری،فرزکاری،برق خودرو و ..) در شهر جدید هشتگرد در حال فعالیت می باشد.