شتاب دراجرای طرح مهارت آموزی معتادین در استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز نشست مشترکی بین مسئولین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای با مسئولین کمیته امداد ، سازمان زندانها ، سازمان بهزیستی ، سازمان بسیج مستضعفین و سازمان هلال احمر استان البرز در راستای اجرایی نمودن تفاهمنامه با  ستاد مبارزه با مواد مخدر ، در خصوص برنامه ریزی  و هماهنگی برای اجرای آموزش های فنی و حرفه ای در اداره کل آموزش فنی و جرفه ای استان البرزبرگزار شد.

علیرضا مهرابی معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز هدف از برگزاری دوره های مهارتی برای معتادین ،  را  بازگشت و امید به زندگی دانست و تاکید کرد با افزایش مهارت معتادین می توان  در راستای ایجاد مشاغل پایدار جدید گام برداشت و همچنین افزایش مهارت باعث پیشگیری از لغزش بهبودیافتگان و فعالیت‌های مثبت اجتماعی و گسترش ارتباطات مثبت و پرهیز از روابط نامناسب نقش مهمی را داشت که این  مهم با هم افزایی دستگاه های ذی ربط استان مقدور می باشد.

مهرابی هدفمند سازی آموزش ها را یکی از برنامه های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری دانست و افزود اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آمادگی خود را برای برگزاری دوره های هدفمند، با توجه به نیاز جامعه اعلام می نماید. که با برنامه ریزی دقیق توسط کارشناسان این اداره کل و دستگاه های عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در آینده ای نزدیک شاهد اجرای با کیفیت این آموزش ها برای معتادین خواهیم بود.

در پایان اعضای اجرایی نمودن تفاهمنامه مبارزه با مواد مخدر به طرح مشکلات و پیشنهادات خود در خصوص شتاب در اجرای این طرح پرداختند که معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز پاسخگو ی مسائل مطروحه شدند.

شایان ذکر است :  مقرر شد علاوه بر ظرفیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای  دستگاه های عضو این ستاد با برنامه ریزی دقیق ، تجهیزات و ظرفیت های خود را در خصوص اجرایی نمودن این طرح به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز اعلام نمایند.