اولین جلسه کمیته برنامه ریزی و هماهنگی طرح ایران مهارت در استان البرز با حضور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای ، مدیر کل آموزش و پرورش و مسئولین هر دو دستگاه در محل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و فرمایشات مقام معظم رهبری ورئیس جمهور محترم در مهارت آموز شدن جوانان و ایجاد اشتغال پایداردر جامعه ، کیفیت بخشی و هدفمند کردن آموزش های مهارتی را از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دانست که  دکتر پاک سرشت معاون محترم وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آن را در دستور کار قرار داده است .

غیاثی تبار اجرای با کیفیت طرح ایران مهارت را یکی از اهداف اصلی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان دانست و افزود ماندگاری اینگونه طرح ها در اجرای دقیق و کامل آن  می باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز یکی از دغدغه های کشور را فقر مهارتی فارغ التحصیلان  دانشگاهی دانست و افزود : خیلی از این افراد با مراجعه با مراکز آموزش فنی و حرفه ای مهارت خود را کامل می کنند که اگر در دانشگاه ها و مدارس به مهارت آموز شدن جوانان بیشتر پرداخته شود می توان از هدر رفت سرمایه های ملی نیز جلوگیری کرد.

غیاثی تبار در ادامه به ظرفیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در دو بخش دولتی و غیر دولتی پرداخت وافزود : با برگزاری تورهای آموزشی برای دانش آموزان و بازدید دانش آموزان از کارگاه های مراکز آموزش فنی و حرفه ای موجب آشنایی بیشتر و سوق دادن دانش آموزان به سمت مهارت آموزی می شود و در حال حاضر اجرای طرح ایران مهارت توسط بخش غیر دولتی و زیر نظر این اداره کل در حال اجرا می باشد که برگزاری با کیفیت این طرح و استعداد یابی دانش آموزان فرصت مغتنمی است که  دانش آموزان مستعد در مسابقات ملی مهارت شرکت نمایند.

 

در پایان غیاثی تبار به مشکلات ، چالشها و نقطه نظرات مطروحه که توسط مدیر کل و مسئولین آموزش و پرورش ارئه شده بود پاسخ داد و  آمادگی این اداره کل را جهت برگزاری هدفمند طرح ایران مهارت اعلام نمود.

گفتنی است : در ابتدای جلسه ساکی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن خوشامد گویی به اهمیت برگزاری این طرح پرداخت و افزود ما در این طرح به یاری و کمک آموزش فنی و حرفه ای که متولی مهارت آموزی در کشور است نیاز داریم که با تعاملات صورت گرفته طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای پیاده سازی و تربیت و سوق دادن دانش آموزان به سوی مهارت با توجه به نیاز بازار کار و جامعه میتوانیم شاهد موفقیت این طرح در استان باشیم.