مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از ارائه ۶۲هزار و ۶۱۲ نفر – ساعت آموزش های مهارتی برای روستائیان و عشایر این استان در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز، غیاثی تبار، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای این استان با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای و نقش مهارت آموزی در کاهش نرخ بیکاری در استان و به برنامه های آموزشی این اداره کل در بخش های مختلف اشاره کرد.

وی آموزش به روستائیان استان را عدالت آموزشی دانست و افزود: در  راستای ترویج آموزش های مهارتی و ساماندهی مشاغل مناطق روستایی و عشایری توانایی ها و قابلیت های زیادی در بخش تولید و در کمک به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود دارد که در صورت توانمندسازی روستائیان می توان نقش موثرتر و پررنگ تری در اقتصاد استانی و ملی داشت.

غیاثی تبار فقر مهارتی را یکی از معضلات کشور دانست و افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در سال جاری با کیفیت بخشی به آموزش ها و برنامه ریزی های دقیق در صدد پایین آوردن نرخ بیکاری و فقر مهارتی در استان با هماهنگی با استانداری و دستگاه های اجرایی ذی ربط پیش گام بوده است.

وی آموزش به روستائیان و عشایر را یکی دیگر از برنامه های آموزشی این اداره کل دانست و افزود: با توجه به برنامه اشتغال روستائیان  با مهارت آموز شدن روستائیان می توان از مهاجرت روستائیان به شهر ها جلو گیری کرد و ارتقاء توانمندی های روستائیان در جهت تولید محصول با کیفیت و ایجاد انگیزه در جوانان روستایی برای حرکت به سمت خود اشتغالی و خود کفائی و  اشتغال مولد  را نیز از دیگر مزایای این طرح اعلام کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری  ۶۲ هزار و ۶۱۲   نفر – ساعت  در قالب  ۲۱ دوره آموزشی، آموزش مهارت از قبیل:پرورش زنبور عسل، پرورش قارچ خوراکی، پرورش گیاهان دارویی سرمه دوزی، خیاطی ، زعفرانکار، قالی بافی و رایانه به ۳۲۵  نفر از در روستاهای استان البرز ارئه شده است.

غیاثی تبار افزود: در  شش ماهه سال ۱۳۹۷ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در بخش آموزش به روستائیان و عشایر به تعهد آموزشی خود عمل کرده و با نیاز سنجی های انجام شده آمادگی لازم را جهت برگزاری دوره ها بر اساس نیاز جامعه روستایی و عشایری تا پایان سال جاری را دارا می باشیم.