تبیین طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار در کارگروه اشتغال شهرستان کرج

این جلسه با حضور  معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان کرج ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و اعضاء کارگروه اشتغال شهرستان کرج در محل فرمانداری شهرستان کرج برگزار شد..

غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و جانبازان وآزادگان این هفته را  در واقع نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از حریم این سرزمین است. روزهایی که رشادت های جوانان برومند، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می توان هر دشمنی را به ورطه نابودی و شکست کشاند و در ادامه  آغاز ماه محرم  و  فرارسیدن ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را به حضرت ولی عصر (عج) و ملت شریف ایران و اعضاء کارگروه اشتغال شهرستان تسلیت گفت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز ضمن ارائه گزارش در خصوص دستاوردها ، فعالیت ها ی آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به توانمندی های این اداره کل در زمینه آموزش نیروی ماهر و متخصص مورد نیاز صنایع در استان اشاره و بر ضرورت حمایت از این آموزش ها در سطح استان و در راستای تحقق شعار سال توسط مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید _ اشتغال تا کید نمود..

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ا ی استان البرز با تبیین طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در این جلسه به ظرفیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در دو بخش خصوصی و دولتی  پرداخت و آمادگی این اداره کل را جهت همکاری با دستگاه های اجرایی شهرستان  جهت ایجاد اشتغال پایدار اعلام کرد.

غیاثی تبار با اشاره به وجود ۵۵ تفاهمنامه ملی در سطح کشور و با توجه به ظرفیت بالای آموزش درصنایع  با وجود ۴۵۰۰ استاندارد آموزشی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد می توان بیشترین آموزشها درصنایع استان  در راستای تفاهمنامه ملی اجرایی کرد.

غیاثی تبار تفاوت های آموزش فنی و حرفه ای را از دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی در عملی بودن آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد محیط واقعی کار  دانست و از آن به عنوان گرانترین آموزش های کشور یاد کرد.

 

در پایان غیاثی تبار با پیشنهاد بازدید مراکزآموزش فنی و حرفه ای  توسط کارگروه اشتغال شهرستان آنرا گامی مفید برای شناسایی ظرفیت های  های این اداره کل و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در سطح جامعه دانست.