جلسه شورای مهارت شهرستان ساوجبلاغ با حضور فرماندار این شهرستان ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و اعضای شورای مهارت شهرستان برگزار شد.

در این جلسه که دستگاه های عضو شورای مهارت و نیز دستگاه های عضوکارگروه اشتغال شهرستان حضور داشتند فرماندار شهرستان آموزش های فنی و حرفه ای را از نیاز های اساسی برای شهرستان دانست و بر تعامل و همکاری برای توسعه آن تاکید نمود.

پالیزگیر فرماندار شهرستان ساوجبلاغ  کمک به ایجاد اشتغال و افراد جویای کار را از طریق کار آفرینی و مهارت آموزی یک ضرورت برشمردو نیاز سنجی و شناسایی ، کارجویان شهری و روستایی را از جمله برنامه های دارای اولویت در شهرستان دانست .

وی به ظرفیت خوب روستاها در زمینه گردشگری ، صنایع دستی در بخش چندار اشاره نمود که علی رغم داشتن ظرفیت های خوب به دلیل نبود مهارت و شغل با مهاجرت روستائیان مواجه شده است.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ برنامه ریزی برای مشاغل خانگی ، صنایع دستی و فناوری های نوین را در شهرستان ساوجبلاغ مورد تاکید قرار داد و خواستار همکاری و تعامل اعضای کارگروه اشتغال و شورای مهارت شهرستان شد.

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز نیز با تشریح دستاوردها و فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای در استان اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در شهرستان ساوجبلاغ را با همکاری واحد های صنفی خواستارشد و ساماندهی آموزش های مهارتی از طریق شورای مهارت شهرستان را ضروری دانست.

وی همگرایی ظرفیت های موجود در شهرستان را برای توسعه هر چه بیشتر آموزش های فنی و مهارتی مورد نیاز شهرستان را ضروری و در این راستا همکاری میان کاریابی ها ، دانشگاه ها ، صنایع و صنوف را مهم برشمرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز نیاز سنجی برای اجرای آموزش های فنی و حرفه ای را با توجه به گران قیمت بودن این آموزش ها بسیار مهم و ضروری دانست و برای برگزاری دوره های مشترک آموزشی بر اساس استاندارد های آموزش فنی و حرفه ای اعلام آمادگی نمود.

غیاثی تبار در ادامه به تشریح مزایای گواهینامه مهارت از جمله دریافت تسهیلات خود اشتغالی پرداخت و اعضای حاضر در جلسه را برای آشنایی بیشتر با فرآیند آموزش برای بازدید مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان دعوت و برای ارائه آموزش های مورد نیاز صنایع و صنوف شهرستان اعلام آمادگی نمود.

شایان ذکر است در پایان مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز پاسخگوی سوالات مطرح شده توسط حاضرین در جلسه بود.