به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز رایزن کشاورزی سفارت هلند مدیر کل دفتر نظارت ، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از مرکز آموزش فنی و حرفه ای تخصصی کشاورزی و شیلات زیبادشت بازدید نمودند.

در این بازدید که با هدف تعامل و تعمیق ارتباط  بیشتر در بخش کشاورزی و انتقال  دانش وتکنولوژی های این حوزه صورت پذیرفت طاهر پور  مدیر کل دفتر نظارت ، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن خوشامد گویی به معرفی تاریخچه ، رسالت ها و ظرفیت ها ی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در کشور پرداخت.

طاهر پور به تعمیق ارتباط در یک بخش و به صورت ویژه و عمقی اشاره نمود و اینگونه ارتباطات را در پیشبرد اهداف سازمانی موثر خواند و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدفمند کردن دوره های آموزشی بر اساس نیاز بازار کار و صنایع گامی  بلند در راستای اشتغال پایدار در کشور برداشته است . وی تاکید کرد  با نیاز سنجی های آموزشی و هدفمندتر کردن آموزش ها می توان به بالابردن جذب کار آموزان در بازار کار و ایجاد انگیزه برای خود اشتغالی و کار آفرینی کمک کرد.

هانی اسمولدر رایزن کشاورزی سفارت هلند آشنایی خود را با سازمان آموزش فنی و حرفه ایران را با جستجوی نخبگان مهارتی در اینترنت، با سازمان آموزش فنی و حرفه ای آشنا شدم.که سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای تعامل و تبادل دانش و تکنولوژی های روز کشاورزی با توجه به ظرفیت های موجود در کشور ایران  هدف اصلی ما می باشد.

وی افزود ما در ایران از موسسات آموزشی و گلخانه های زیادی در ایران بازدید کرده ایم و هدف اصلی ما مطالعه در بخش های کشاورزی از جمله باغبانی ، شیلات و صنایع غذایی می باشدکه با ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای می توان با برنامه ریزی های دقیق و آشنایی با دانش و تبادل تکنولوژی های جدید شاهد بالابردن کیفیت آموزشی و بازده ای بیشتری در این حوزه باشیم.

شایان ذکر است در این بازدید معاونین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و پرفسور می یرز مشاور ارشد شرکت گرین پورت هلند نیز حضور داشتند.