به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز ۱۲ نفر از دانشجویان دانشگاه روتینگن آلمان به همراه مسئول دپارتمان صنایع چوب دانشگاه روتینگن از کارگاه صنایع چوب مرکز شهید خدایی بازدید کردند.

در این بازدید که با هدف تعامل وآشنایی بیشتر دانشجویان خارجی با رسالت سازمان و ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای  صورت پذیرفت، یک کارگاه آموزشی با حضور دانشجویان آلمانی و کار آموختگان مهارتی مرکز شهید خدایی برگزار شد.

محمودی رئیس مرکز شهید خدایی ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان و مسئولین دانشگاه روتینگن آلمان به قدمت آموزش های فنی و حرفه ای کشور اشاره نمود و افزود مرکز شهید خدایی قدیمی ترین مرکز کشور می باشد وی در ادامه به ظرفیت های آموزشی مرکز شهید خدایی و کارگاه صنایع چوب پرداخت .

محمودی افزود رشته صنایع چوب یکی از رشته هایی است   که سرشار از  خلاقیت ،نوآوری است در این کارگاه   کار آموزان این رشته در طی دوره آموزشی با محاسبات فنی ، رسم فنی ، تکنولوژی مواد ، تکنولوژی سازه های چوبی ،خواص فیزیکی (مکانیکی چوب )خشک کردن و نگهداری چوب ، طراحی ، کابینت ، روکش نمودن انواع سازه های چوبی آشنا می شوند .

در پایان دانشجویان آلمانی به همراه مهارت آموختگان  رشته صنایع چوب در یک کارگاه آموزشی در راستای ترویج فرهنگ و صنایع دستی ایران در رقابتی دوستانه به ساخت یک کیف تلفیقی از چوب و چرم پرداختند.