به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز اولین جلسه اردوی غیر متمرکز استانی  چهل و پنجمین مسابقان جهانی مهارت مرحله اول با حضور مدیر کل ، معاونت آموزش و کارشناسان ستاد میزبانی در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با اشاره به اهمیت مسابقات ملی مهارت ،  اردوی مسابقات را اولین مرحله آماده سازی رقابت کنندگان خواند و افزود با کیفیت برگزار کردن اردوها میتواند به ایجاد انگیزه برای راهیابی رقابت کنندگان به مراحل بعدی اردو ، و حضور پرقدرت در مسابقات جهانی کمک بسزایی کند.

غیاثی تبار در ادامه به تشکیل جلسات متعدد و مطالعات دقیق با توجه به سنوات گذشته در دفتر مسابقات سازمان آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و بیان داشت با توجه به شرایط حال ،  وصرف و صلاح دولت اردوها باید طوری برگزار شود که در آن فقط رقابت کنندگانی که انگیزه و شانس افتخار آفرینی  در مسابقات جهانی را دارا می باشند، حضور داشته باشند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای  استان البرز بیان داشت برگزاری اردوها یک فرصت می باشد  ، که این اداره کل با برنامه ریزی دقیق و استفاده از ظرفیت آموزشگاه هایی که کار آموزان آنها در این اردو شرکت کرده اند، شرایط را از لحاظ روحی و روانی نیز جهت حضور با انگیزه تر آماده می کند. وی به پشتیبانی این اداره کل از آموزشگاه های میزبان اولین مرحله اردو نیز اشاره کرد.

در ادامه جلسه نیز کارشناسان رشته های راهکارهای نرم افزار ،  مدیریت تحت شبکه و جوشکاری نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص با کیفیت برگزار کردن مرحله اول اردو اعلام نمودند.

شایان ذکر است چهل و پنجمین دوره مسابقات جهانی مهارت در ۲۹ رشته به میزبانی کشور روسیه برگزار خواهد شد که استان البرز با ۱۱ رقابت کننده در اولین مرحله اردو در سه رشته راهکارهای نرم افزار ، مدیریت سیستم های تحت شبکه و جوشکاری از تاریخ ۱۲/۸/۹۷ شرکت می نماید.