اعزام تیم نخبگان مهارتی کشورمستقر در استان البرز به مسابقات جهانی مهارت

تیم نخبگان مهارتی کشور پس از اتمام اردو های آماده سازی با بدرقه مدیر کل و جمعی از کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز عازم کشور امارات متحده عربی (ابوظبی ) شدند تا با سایر نخبگان مهارتی جهان به رقابت بپردازند.

.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در مراسم بدرقه نخبگان مهارتی کشور در جمع این نخبگان مهارت ، سرعت و دقت را از اصول مهم موفقیت در این مسابقات دانست و افزود : با توکل بر خداوند متعال می توان شاهد موفقیت در این مسابقات بود..

غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز دستاوردهای جوانان ایران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی را در عرصه های جهانی ارزشمند بر شمرد و با توجه به برخی از محدودیت ها از جمله تحریم های نا عادلانه و حذف جوانان ما در برخی از رشته های مهارت ،  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با تاکید بر رعایت اصول ایمنی در حین انجام مسابقات توجه به راهنمایی کارشناسان حاضر در مسابقات را برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرزتعداد ۳۴ نفر رقابت کننده  از ایران به این مسابقات اعزام می شوند که ۳۱ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.
عناوین رشته ها را آجر چینی، کابینت سازی، تاسیسات الکتریکی، اتصالات چوبی، طراحی فضای سبز، لوله کشی و گرمایشی، تبرید و تهویه، کاشیکاری دیوار و کف، تکنولوژی مد، تکنولوزی طراحی گرافیک، جواهرسازی، مدیریت سیستم های تحت شبکه، راهکارهای نرم افزاری برای تجارت، طراحی و توسعه وب، فرز CNC، تراش CNC، الکترونیک، کنترل صنعتی، ساخت و تولید تیمی، مهندسی مکانیک، مکاترونیک، رباتیک، جوشکاری، آشپزی، شیرینی پزی و قنادی، صافکاری خودرو، تکنولوژی اتومبیل، نقاشی خودرو و آکواترونیک می باشد .
سه زن ایرانی در رشته های قنادی، آشپزی و تکنولوژی مد این دوره از مسابقات جهانی حضور خواهند داشت.