مهارت آموزی ۴۸۳۰ نفر از شاغلین بخش صنایع و صنوف استان البرز

از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۳۹ هزار و ۸۸۹ نفر- ساعت آموزش های مهارتی در بخش صنایع و صنوف توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز  ارائه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و  حرفه ای استان البرز از ابتدای سالجاری تا کنون ۴ هزار و ۸۳۰ نفر  معادل  ۲۳۹ هزار و ۸۸۹ نفر- ساعت  در بخش صنایع و صنوف از آموزشهای مهارتی بهره مند شدند.

غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز افزود در سال جاری با تقویت و توسعه واحد آموزش در صنایع، رشد قابل محسوسی نسبت به سال گذشته ایجاد شده است . وی اضافه کرد تا کنون در بخش آموزش به شاغلین صنایع ۳۴۴۹ نفر و در بخش آموزش صنوف به ۳۹۰ نفر آموزش مهارتی ارائه شده که نسبت به سال قبل  در آموزش به شاغلین بخش صنایع۱۱درصد رشد و در آموزش صنوف ۳۹۸ در صد رشد داشته است .

غیاثی تبار  با بیان اینکه  به دلیل ورود فناوری های پیشرفته به کشور لزوم  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نوین در کارخانه‌ها جهت ارتقای سطح مهارت کارگران و تربیت نیروی کار ماهر و کار آمد مورد نیاز صنایع برای تولید بهتر و با کیفیت‌تر و افزایش بهره‌وری ضروری است، افزود: این آموزش ها بر اساس نیاز سنجی های صورت گرفته  و استاندارد های نوین ارائه می گردد و اشاره کرد با  نیاز سنجی ۳۲واحد صنعتی جدید شناسایی شده که با تعامل صورت گرفته و فعال نمودن تور آموزشی مربیان می توان گام بلندی جهت کم کردن فاصله آموزش و فناوری  برداشت.

غیاثی تبار در پایان اضافه کرد  از ابتدای سال جاری  بک مرکز جوار کارگاهی جدید ایجاد شده و تعداد دو تفاهمنامه همکاری نیز  به انعقاد رسیده  که آموزش و تعامل با صنایع یکی از برنامه های مهم  این اداره کل در سال جاری می باشد که با تقویت و توسعه واحد آموزش در صنایع استان این مهم در صدد تحقق می باشد.

لازم به ذکر می باشدشاغلین در صنایع پس از فراگیری آموزش های فنی وحرفه ای به صورت استاندارد کامل و قبولی در آزمون پایان دوره گواهینامه مهارت دریافت می نمایند.