مهارت آموزی ۴۷۰۶ نفر از شاغلین بخش صنایع و صنوف استان البرز

از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۳۹ هزار و ۸۸۹ نفر- ساعت آموزش های مهارتی در بخش صنایع و صنوف توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز  ارائه شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و  حرفه ای استان البرز از ابتدای سالجاری تا کنون ۴ هزار و ۸۳۰ نفر  در قالب ۲۷۷ هزار و ۴۳۴ نفر- ساعت  در بخش صنایع و صنوف از آموزشهای مهارتی بهره مند شده اند.

غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز افزود در سال جاری با تقویت و توسعه واحد آموزش در صنایع، رشد قابل محسوسی نسبت به سال گذشته ایجاد شده است . وی اضافه کرد تا کنون در بخش آموزش به شاغلین صنایع ۴۲۶۳ نفر و در بخش آموزش صنوف به ۴۴۳ نفر آموزش مهارتی ارائه شده که نسبت به سال قبل در صد رشد قابل محسوسی داشته است .

غیاثی تبار  با بیان اینکه  به دلیل ورود فناوری های پیشرفته به کشور لزوم  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نوین در کارخانه‌ها جهت ارتقای سطح مهارت کارگران و تربیت نیروی کار ماهر و کار آمد مورد نیاز صنایع برای تولید بهتر و با کیفیت‌تر و افزایش بهره‌وری ضروری است، افزود: این آموزش ها بر اساس نیاز سنجی های صورت گرفته  و استاندارد های نوین ارائه می گردد و اشاره کرد با  نیاز سنجی ۳۲واحد صنعتی جدید شناسایی شده که با تعامل صورت گرفته و فعال نمودن تور آموزشی مربیان می توان گام بلندی جهت کم کردن فاصله آموزش و فناوری  برداشت.

غیاثی تبار در پایان اضافه کرد  از ابتدای سال جاری  بک مرکز جوار کارگاهی جدید ایجاد شده و تعداد دو تفاهمنامه همکاری نیز  منعقد شده که آموزش و تعامل با صنایع یکی از برنامه های مهم  این اداره کل در سال جاری بوده که با تقویت و توسعه واحد آموزش در صنایع استان این مهم تحقق یافته است.

لازم به ذکر می باشدشاغلین در صنایع پس از فراگیری آموزش های فنی وحرفه ای به صورت استاندارد کامل و قبولی در آزمون های پایانی گواهینامه مهارت دریافت می نمایند.