قطب آموزش حوزه گاز رسانی در استان البرز ایجاد می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در راستای توانمند سازی، ارتقاء مهارت وتعیین صلاحیت شاغلین حوزه گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران و در اجرای تفاهمنامه ملی فی ما بین شرکت ملی گاز ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تفاهمنامه استانی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان البرز و شرکت گاز استان به امضا رسید.

 

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با بیان اینکه اینگونه تفاهمنامه ها که در راستای خدمت به مردم و کشور می باشد را باعث افتخار دانست و اضافه کرد این طرح که برای اولین بار در کشور در استان البرز اجرایی می شود باید با هم افزایی هر دو دستگاه و با کارشناسی دقیق در هر مرحله و بالا بردن کیفیت و تسریع زمان به یک نمونه و الگوی کشوری تبدیل شود که این مهم با تعامل هر دو دستگاه امکان پذیر می باشد .

در ادامه غیاثی تبار  ارتقاء مهارت شاغلین را یکی از ارکان نقشه راه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز عنوان کرد و به ظرفیت های آموزشی این اداره کل را در بخش های مختلف دولتی و بخش غیر دولتی پرداخت و آمادگی این اداره کل را جهت هرگونه همکاری آموزشی در راستای تفاهمنامه همکاری اعلام کرد.

تقی نژاد مدیر عامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به مهارت آموزی ۱۲۰ نفر از امدادگران شرکت ملی گاز از برگزاری این دوره ها و بالابردن سطح مهارت امدادگران ابراز خشنودی کرد و افزود در مواقع بحران این آموزش ها باعث مدیریت بحران می شوند که  شرکت ملی گاز در همین راستا با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در صدد الگو سازی این طرح در سطح کشور می باشند.

بر اساس این تفاهمنامه کارگاه مشترک تخصصی حوزه گاز در مرکز شهید خدایی  با تجهیز شرکت گاز ایجاد و آموزش شاغلین شرکت های پیمانکاری استان البرز و سایر استانها در آن اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر می باشد که تا کنون ۱۲۰ نفر از نیرو های طرف قرداد با شرکت ملی گاز در ۳ رشته (( امداد و بهره وری ، نقشه خوانی و ایستگاه های شبکه گاز رسانی ) و به مدت ۱۴۴ ساعت دوره های آموزشی تئوری خود را طی کرده اند.