دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با دکتر محمود بهمنی نماینده شهرستانهای ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی

این دیدار در محل دفتر نماینده  مردم شریف شهرستان های ساوجبلاغ نظر آباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در نظر آباد برگزار شد.

غیاثی تبار با تبیین نقشه راه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به ظرفیت های این اداره کل در دو  بخش دولتی و غیر دولتی پرداخت و افزود  این اداره کل آمادگی لازم را جهت برگزاری دوره های آموزشی در بخش صنایع با توجه به ظرفیت صنعتی شهرستان های ساوجبلاغ و نظر آباد داراست و آمادگی خود را جهت همکاری و تعامل در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید کننده داخلی و کالای ایرانی اعلام می نماید.

غیاثی تبار با اشاره به آمادگی مشارکت باصنایع جهت جذب و توانمند سازی  نیرو های مورد نیاز آنها ،  از اجرای آموزش های فنی و حرفه ای برای حدود ۳۱ هزار نفر در سطح استان خبر داد.

در دیدار مدیران آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با دکتر بهمنی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : مراکز ما در شهرستان های ساوج بلاغ و نظر آباد و اشتهارد در دو بخش دولتی  و غیر دولتی در حال آموزش شهروندان هستند.

در ادامه غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز با اشاره به طرح بازدید دانش آموزی به صورت سراسری در کشور ، این طرح را یکی از مهمترین راه های ترویج فرهنگ مهارت آموزی در بین دانش آموزان و شهروندان دانست و اعلام کرد این طرح نیز در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان نیز در حال اجراست..

در ادامه دکتر بهمنی  نماینده مردم در مجلس با اشاره به اهمیت آموزش های  فنی و حرفه ای تاکید کرد، مدارس و دبیرستانها باید آموزش های فنی و حرفه ای را در کنار آموزش فرا بگیرند.
دکتر بهمنی با انتقاد از سیستم آموزشی کشور گفت قانون دیگر عرضه و تقاضا نیست، بلکه تقاضا و عرضه باید رعایت شود، وقتی تولید کنیم نتوانیم استفاده کنیم کارایی نخواهد داشت این مورد در تولید نیروی انسانی هم صدق می کند .
نماینده مردم در مجلس گفت اگر  آموزش فنی و حرفه ای طرحی هم داشته باشند ما قادر به ارائه در مجلس هستیم چون ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در سطح کشور بیشترین کارخانجات را دارند
وی در پایان یکی از راههای تحقق شعار امسال اتصال  آموزش های فنی و  حرفه ای با صنایع و دانشگاه‌ها دانست.