برگزاری اولین جلسه شورای اداری آموزشی در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز اولین جلسه شورای اداری آموزشی  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز  با حضور مدیر کل ، معاونین ، روسای ادارات و کارشناسان ستادی  در محل اداره کل برگزار شد.

در این جلسه  روسای مراکز تابعه ضمن ارائه گزارش اجمالی عملکرد مراکز در بخش شاخص های عمومی و اختصاصی به چالش ها و موانع و مشکلات مهم  پیش رو مراکز  اشاره و نظرات و پیشنهادهای خود را جهت مرتفع کردن مشکلات ارائه نمودند.

در ادامه جلسه روسای ادارات تابعه نیز با توجه به تعهدات تعیین شده برای ادارات به  ارائه گزارش فعالیت ها و عملکرد های هر اداره پرداختند و نقطه نظرات خود را در خصوص چگونگی به کارگیری روش های اجرایی برای دستیابی به نتایج مطلوب تر را مطرح نمودند.

کارشناسان ستادی ادارات کل  در واحد های روابط عمومی ، امور بانوان و امور عمرانی نیز گزارشی از مشکلات پیش رو ارائه نمودند و نقطه نظرات خود را جهت پیشبرد اهداف سازمانی و مرتفع کردن مشکلات اعلام نمودند.

در ادامه معاون آموزش اداره کل گزارش آموزشی در فروردین ماه ارائه داد و افزود مراکز باید با گزارش گیری ماهانه در تلاش باشند تا تعهدات آموزشی خود را در هر ماه به صورت کامل انجام دهند وی در ادامه به قرارداد های آموزشی اشاره کرد و افزود در سال جاری باید با تعاملات بیشتر با صنایع و دستگاه های اجرایی در راستای قرارداد های ملی مراکز نیز اقدام به انعقاد قرارداد های آموزشی و همکاری با دستگاه ها و صنایع کنند.

در ادامه زیدی به کارنامه مربیان اشاره کرد و افزود این امر سبب  ایجاد انگیزه بیشتر در مربیان میشود که با بالارفتن کیفیت آموزش در راستای نقشه راه این اداره کل گامی موثرتر خواهیم برداشت.

حیدری معاون اداری و پشتیبانی به دقت در انجام مدیریت هزینه ها  توسط مراکز اشاره کرد و راه اندازی و یکپارچه سازی کارت ساعت کارکنان را نیز ضروری اعلام کرد. در ادامه به مدیریت مصرف منابع نیز اشاره کرد و افزود مراکز باید در همه امور دقت بیشتری انجام دهند و از هدر رفت سرمایه های ملی جلو گیری کرد.

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه برنامه عملیاتی و نقشه راه تدوین ا مجددا یاد آوری نمود و آموزش های سال جاری را در صنایع و صنوف با توجه به شعار سال مورد تاکید قرار داد.

وی همدلی ، همکاری و همچنین خلاقیت و نو آوری  و دقت  و عمقی نگاه در همه امور را برای پیشبرد اهداف ضروری بر شمرد و نظم و انضباط کاری ، اجرای تعهدات ، صداقت و اخلاق را از اولویت ها در این مجموعه دانست.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از روسای مراکز خواست تا برای مراکز نقشه راه تدوین کنند و افزود آراستگی مراکز از ضروری ترین برنامه های سال جاری می باشد که این مهم باید به صورت جدی توسط روسای مراکز پیگیری شود و مراکز باید آمادگی بازدید ها را داشته باشند .

وی در ادامه به ساماندهی واحد پذیرش در مراکز اشاره کرد و افزود یکی از مهمترین واحد های هر مرکز می باشد که باید روسای مراکز جهت بالابردن کیفیت و کمیت این واحد ها تلاش خود را انجام دهند.

غیاثی تباربه ۴ رکن اصلی مراکز در سال جاری اشاره کرد و افزود این ارکان باید  در مراکز نهادینه شود  ۱ – راه اندازی وب سایت مراکز   ۲- تقویت و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای    ۳- لباس کار مربی و کار آموز  و پذیرش    ۴-   ایجاد بانک اطلاعاتی توسط روسای مراکز

غیاثی تبار در ادامه به مدیریت هزینه ها اشاره کرد و افزود مراکز باید در در آمد زایی تلاش بیشتری کنند و میزان در آمد خود را از قرارداد های آموزشی ماده ۱۷ و تبصره ۷۵ بالا ببرند .

از دیگر موارد ذکر شده توسط مدیر کل در این جلسه : راه اندازی مراکز scd ، استفاده از سرباز مربی ، برگزاری منظم جلسات ، تاکید بر ارتقاء حفاظت ایمنی مراکز ، صدورکارنامه آزمون های عملی ، اجاره اماکن مازاد  توسط مراکز بود.

وی دقت در انجام ارزیابی های کمی و کیفی را از سوی روسای مراکز و ادارات و مسولین ذی ربط مورد تاکید قرار داد و روش های تدوین شده از سوی این اداره کل برای انجام دقیق ارزیابی تشریح نمود.

وی کیفیت بخشی فعالیت های این مجموعه را بسیار ضروری دانست و برنامه ریزی برای این مهم را از طریق هم فکری ، هم اندیشی  و استفاده از تجربیات تمامی دستندرکاران مورد تاکید قرار داد.